-
881by Daisuke Ishigaki, M.D., Daisuke Kutsuzawa, M.D., Takanori Arimoto, M.D., Tadateru Iwayama, M.D., Naoaki Hashimoto, M.D., Yu Kumagai, M.D., Satoshi Nishiyama, M.D., Hiroki Takahashi, M.D., Tetsuro Shishido, M.D., Takuya Miyamoto, M.D., Joji Nitobe, M.D., Akio Fukui, M.D., Tetsu Watanabe, M.D., Isao Kubota, M.D.Get full text
Published 2016-12-01
Article -
882by Seiya Yamayoshi, Yuko Sakai-Tagawa, Michiko Koga, Osamu Akasaka, Ichiro Nakachi, Hidefumi Koh, Kenji Maeda, Eisuke Adachi, Makoto Saito, Hiroyuki Nagai, Kazuhiko Ikeuchi, Takayuki Ogura, Rie Baba, Kensuke Fujita, Takahiro Fukui, Fumimaro Ito, Shin-ichiro Hattori, Kei Yamamoto, Takato Nakamoto, Yuri Furusawa, Atsuhiro Yasuhara, Michiko Ujie, Shinya Yamada, Mutsumi Ito, Hiroaki Mitsuya, Norio Omagari, Hiroshi Yotsuyanagi, Kiyoko Iwatsuki-Horimoto, Masaki Imai, Yoshihiro KawaokaGet full text
Published 2020-12-01
Article -
883by Hiroshi Furukawa, Shomi Oka, Aya Kawasaki, Kota Shimada, Shoji Sugii, Takashi Matsushita, Atsushi Hashimoto, Akiko Komiya, Naoshi Fukui, Kouji Kobayashi, Atsumu Osada, Atsushi Ihata, Yuya Kondo, Tatsuo Nagai, Keigo Setoguchi, Akiko Okamoto, Akira Okamoto, Noriyuki Chiba, Eiichi Suematsu, Hajime Kono, Masao Katayama, Shunsei Hirohata, Takayuki Sumida, Kiyoshi Migita, Minoru Hasegawa, Manabu Fujimoto, Shinichi Sato, Shouhei Nagaoka, Kazuhiko Takehara, Shigeto Tohma, Naoyuki TsuchiyaGet full text
Published 2016-01-01
Article -
884by Ching-Yu Lin, Chieh Huo, Li-Kuo Kuo, Richard A Hiipakka, Richard Baker Jones, Hui-Ping Lin, Yuwen Hung, Liang-Cheng Su, Jen-Chih Tseng, Ying-Yu Kuo, Yu-Ling Wang, Yasuhisa Fukui, Yung-Hsi Kao, John M Kokontis, Chien-Chih Yeh, Linyi Chen, Shiaw-Der Yang, Hsiao-Hui Fu, Ya-Wen Chen, Kelvin K C Tsai, Jang-Yang Chang, Chih-Pin ChuuGet full text
Published 2013-01-01
Article -
885by Hiroshi Furukawa, Aya Kawasaki, Shomi Oka, Ikue Ito, Kota Shimada, Shoji Sugii, Atsushi Hashimoto, Akiko Komiya, Naoshi Fukui, Yuya Kondo, Satoshi Ito, Taichi Hayashi, Isao Matsumoto, Makio Kusaoi, Hirofumi Amano, Tatsuo Nagai, Shunsei Hirohata, Keigo Setoguchi, Hajime Kono, Akira Okamoto, Noriyuki Chiba, Eiichi Suematsu, Masao Katayama, Kiyoshi Migita, Akiko Suda, Shigeru Ohno, Hiroshi Hashimoto, Yoshinari Takasaki, Takayuki Sumida, Shouhei Nagaoka, Naoyuki Tsuchiya, Shigeto TohmaGet full text
Published 2014-01-01
Article -
886by R. Orlandi, S.D. Pain, S. Ahn, A. Jungclaus, K.T. Schmitt, D.W. Bardayan, W.N. Catford, R. Chapman, K.A. Chipps, J.A. Cizewski, C.G. Gross, M.E. Howard, K.L. Jones, R.L. Kozub, B. Manning, M. Matos, K. Nishio, P.D. O' Malley, W.A. Peters, S.T. Pittman, A. Ratkiewicz, C. Shand, J.F. Smith, M.S. Smith, T. Fukui, J.A. Tostevin, Y. UtsunoGet full text
Published 2018-10-01
Article -
887by Hideaki Motoyama, Akiyoshi Takahashi, Yoichi Tanaka, Kunio Shinbori, Morihiro Miyahara, Takayasu Yoshimoto, Yoshiyuki Fujii, Toshitaka Suzuki, Teruo Furukawa, Kumiko Goto-Azuma, Keisuke Suzuki, Atsuhiro Muto, Makoto Igarashi, Tetsuhide Yamasaki, Shuji Fujta, Takeshi Saito, Genta Watanabe, Atsushi Furusaki, Yuanscheng Li, Chung Ji Woong, Kotaro Fukui, Fumio Nakazawa, Takao Kameda, Koji Fujita, Ichio Obinata, Takashi Saito, Kokichi Kamiyama, Jun Kinoshita, Nobuhiko Azuma, Yoshiki Nakayama, Okitsugu Watanabe, Morimasa Takata, Yukio Ozawa, Akio Kobayashi, Yasushi Yoshise
Published 2020-11-01Article -
888by Akira Yokomizo, Hirofumi Koga, Kazuto Ito, Yutaka Takezawa, Motokiyo Komiyama, Kazuo Nishimura, Junji Yonese, Katsuyoshi Hashine, Naoya Masumori, Gaku Arai, Shiro Saito, Mitsuru Shinohara, Nobuaki Shimizu, Atsushi Yamauchi, Takefumi Satoh, Tatsuo Tochigi, Mikio Kobayashi, Hiroyuki Fujimoto, Ken‐ichi Kakimoto, Iwao Fukui, Taiji Tsukamoto, Miwako Nozaki, Katsuyuki Karasawa, Masaru Hasumi, Mikinobu Ohtani, Hiromichi Ishiyama, Masaaki Kuwahara, Masaoki Harada, Yasuo Ohashi, Toshihiko Kotake, Tadao Kakizoe, Kazuhiro Suzuki, Seiji Naito, Hidetoshi Yamanaka, National Research Project on Endocrine‐Radiation Combination Therapy for Locally Advanced Prostate Cancer investigatorsGet full text
Published 2021-05-01
Article -
889by Nowak, Grzegorz, Palle, Enric, Gandolfi, Davide, Lanza, Antonino F., Hirano, Teruyuki, Barragán, Oscar, Fukui, Akihiko, Bruntt, Hans, Endl, Michael, Cochran, William D., Moroni, Pier G. Prada, Prieto-Arranz, Jorge, Kiilerich, Amanda, Nespral, David, Hatzes, Artie P., Albrecht, Simon, Deeg, Hans, Winn, Joshua N., Kuzuhara, Masayuki, Grziwa, Sascha, Smith, Alexis M. S., Guenther, Eike W., Van Eylen, Vincent, Csizmadia, Szilard, Fridlund, Malcolm, Cabrera, Juan, Eigmüller, Philipp, Erikson, Anders, Korth, Judith, Narita, Norio, Pätzold, Martin, Rauer, Heike, Ribas, Ignasi, Dai, Fei, Yu, LiangGet fulltext
Published 2017
Article -
890by Masanori Asakura, Jiyoong Kim, Hiroshi Asanuma, Yasuharu Nakama, Kengo Tsukahara, Yorihiko Higashino, Tetsuya Ishikawa, Shinji Koba, Mitsuru Tsujimoto, Hideo Himeno, Yasuyuki Maruyama, Takanori Ookusa, Shunichi Yoda, Hiroshi Suzuki, Shinji Okubo, Makoto Shimizu, Yuji Hashimoto, Kazuo Satake, Susumu Fujino, Hiroyasu Uzui, Yoshiyuki Nagai, Tohru Kohno, Sumio Mizuno, Makoto Nakahama, Hounin Kanaya, Toyoaki Murohara, Kazuki Fukui, Hiroyuki Takase, Nobuyuki Ohte, Takaaki Shiono, Masatake Fukunami, Tsutomu Endo, Reimin Sawada, Kenshi Fujii, Motoshi Takeuchi, Shuntaro Ikeda, Koichi Mizuno, Masaaki Uematsu, Taku Matsubara, Shoji Yano, Jun Takahashi, Kousei Ueda, Yoshihiko Kinoshita, Koichi Tamita, Hideki Hayashi, Toshimitsu Hamasaki, Masafumi KitakazeGet full text
Published 2018-10-01
Article -
891by Tsumoru Shintake, Hitoshi Tanaka, Toru Hara, Takashi Tanaka, Kazuaki Togawa, Makina Yabashi, Yuji Otake, Yoshihiro Asano, Toru Fukui, Teruaki Hasegawa, Atsushi Higashiya, Naoyasu Hosoda, Takahiro Inagaki, Shinobu Inoue, Yujong Kim, Masanobu Kitamura, Noritaka Kumagai, Hirokazu Maesaka, Sakuo Matsui, Mitsuru Nagasono, Takashi Ohshima, Tatsuyuki Sakurai, Kenji Tamasaku, Yoshihito Tanaka, Takanori Tanikawa, Tadashi Togashi, Shukui Wu, Hideo Kitamura, Tetsuya Ishikawa, Takao Asaka, Teruhiko Bizen, Shunji Goto, Toko Hirono, Miho Ishii, Hiroaki Kimura, Toshiaki Kobayashi, Takemasa Masuda, Tomohiro Matsushita, Xavier Maréchal, Haruhiko Ohashi, Toru Ohata, Katsutoshi Shirasawa, Tetsuya Takagi, Sunao Takahashi, Masao Takeuchi, Ryotaro Tanaka, Akihiro Yamashita, Kenichi Yanagida, Chao ZhangGet full text
Published 2009-07-01
Article -
892by Chanatip Kesavadhana, B.J. Terwiel, Tom Marks, Nicholas Tarling, Danielle C. Geirnaert-Martin, Cornelia M.I. van der Sluys, Hans Antlöv, Nico Schulte Nordholt, J.A. Manusama, Harry Poeze, Takashi Shiraishi, Ethan Mark, David Brown, Karin van Lotringen, Lambert Giebels, Bob Hering, Daniel Chirot, Robert W, Hefner, J. Miedema, Volker Heeschen, J. Miedema, Volker Heeschen, Peter Boomgard, Fukui Hayao, Veronica Du Feu, Aone van Engelenhoven, Phan Huy Chu, Kirsten W. Endres, Arne Kalland, Freek Colombijn, Krishna Sen, Shoma Munshi, Cynthia Chou, Clifford Sather, Shoma Munshi, Cynthia Chou, Donald Denoon, Harold Brookfield, Vicente L. Rafael, Greg Bankoff, Philip Houghton, A.S. Baer, Jaap Timmer, Polly Wiessner, Robert van Niel, Margaret Leidelmeijer, Fred R. von der Mehden, Shanti Nair, Lourens de Vries, Volker Heeschen, Waruno Mahdi, A. Teeuw, Roxana Waterson, Robert L. WinzelerGet full text
Published 2000-01-01
Article -
893by Vanderburg, Andrew, Rappaport, Saul A, Xu, Siyi, Crossfield, Ian J. M., Becker, Juliette C., Gary, Bruce, Murgas, Felipe, Blouin, Simon, Kaye, Thomas G., Palle, Enric, Melis, Carl, Morris, Brett M., Kreidberg, Laura, Gorjian, Varoujan, Morley, Caroline V., Mann, Andrew W., Parviainen, Hannu, Pearce, Logan A., Newton, Elisabeth R., Carrillo, Andreia, Zuckerman, Ben, Nelson, Lorne, Zeimann, Greg, Brown, Warren R., Tronsgaard, René, Klein, Beth, Ricker, George R, Vanderspek, Roland K, Latham, David W., Seager, Sara, Winn, Joshua N., Jenkins, Jon M., Adams, Fred C., Benneke, Björn, Berardo, David Anthony, Buchhave, Lars A., Caldwell, Douglas A., Christiansen, Jessie L., Collins, Karen A., Colón, Knicole D., Daylan, Tansu, Doty, John, Doyle, Alexandra E., Dragomir, Diana, Dressing, Courtney, Dufour, Patrick, Fukui, Akihiko, Glidden, Ana, Guerrero, Natalia M., Guo, Xueying, Heng, Kevin, Henriksen, Andreea I., Huang, Chelsea X., Kaltenegger, Lisa, Kane, Stephen R., Lewis, John A., Lissauer, Jack J., Morales, Farisa, Narita, Norio, Pepper, Joshua, Rose, Mark E., Smith, Jeffrey C., Stassun, Keivan G., Yu, LiangGet fulltext
Published 2021
Article -
894by Charles M. Ankenbrandt, Muzaffer Atac, Bruno Autin, Valeri I. Balbekov, Vernon D. Barger, Odette Benary, J. Scott Berg, Michael S. Berger, Edgar L. Black, Alain Blondel, S. Alex Bogacz, T. Bolton, Shlomo Caspi, Christine Celata, Weiren Chou, David B. Cline, John Corlett, Lucien Cremaldi, H. Thomas Diehl, Alexandr Drozhdin, Richard C. Fernow, David A. Finley, Yasuo Fukui, Miguel A. Furman, Tony Gabriel, Juan C. Gallardo, Alper A. Garren, Stephen H. Geer, Ilya F. Ginzburg, Michael A. Green, Hulya Guler, John F. Gunion, Ramesh Gupta, Tao Han, Gail G. Hanson, Ahmed Hassanein, Norbert Holtkamp, Colin Johnson, Carol Johnstone, Stephen A. Kahn, Daniel M. Kaplan, Eun San Kim, Bruce J. King, Harold G. Kirk, Yoshitaka Kuno, Paul Lebrun, Kevin Lee, Peter Lee, Derun Li, David Lissauer, Laurence S. Littenberg, Changguo Lu, Alfredo Luccio, Joseph D. Lykken, Kirk T. McDonald, Alfred D. McInturff, John R. Miller, Frederick E. Mills, Nikolai V. Mokhov, Alfred Moretti, Yoshiharu Mori, David V. Neuffer, King-Yuen Ng, Robert J. Noble, James H. Norem, Yasar Onel, Robert B. Palmer, Zohreh Parsa, Yuriy Pischalnikov, Milorad Popovic, Eric J. Prebys, Zubao Qian, Rajendran Raja, Claude B. Reed, Pavel Rehak, Thomas Roser, Robert Rossmanith, Ronald M. Scanlan, Andrew M. Sessler, Brad Shadwick, Quan-Sheng Shu, Gregory I. Silvestrov, Alexandr N. Skrinsky, Dale Smith, Panagiotis Spentzouris, Ray Stefanski, Sergei Striganov, Iuliu Stumer, Don Summers, Valeri Tcherniatine, Lee C. Teng, Alvin V. Tollestrup, Yağmur Torun, Dejan Trbojevic, William C. Turner, Sven E. Vahsen, Andreas Van Ginneken, Tatiana A. Vsevolozhskaya, Weishi Wan, Haipeng Wang, Robert Weggel, Erich H. Willen, Edmund J. N. Wilson, David R. Winn, Jonathan S. Wurtele, Takeichiro Yokoi, Yongxiang Zhao, Max ZolotorevGet full text
Published 1999-08-01
Article -
895by Mohammad M. Alsharo’a, Charles M. Ankenbrandt, Muzaffer Atac, Bruno R. Autin, Valeri I. Balbekov, Vernon D. Barger, Odette Benary, J. Roger J. Bennett, Michael S. Berger, J. Scott Berg, Martin Berz, Edgar L. Black, Alain Blondel, S. Alex Bogacz, M. Bonesini, Stephen B. Bracker, Alan D. Bross, Luca Bruno, Elizabeth J. Buckley-Geer, Allen C. Caldwell, Mario Campanelli, Kevin W. Cassel, M. Gabriela Catanesi, Swapan Chattopadhyay, Weiren Chou, David B. Cline, Linda R. Coney, Janet M. Conrad, John N. Corlett, Lucien Cremaldi, Mary Anne Cummings, Christine Darve, Fritz DeJongh, Alexandr Drozhdin, Paul Drumm, V. Daniel Elvira, Deborah Errede, Adrian Fabich, William M. Fawley, Richard C. Fernow, Massimo Ferrario, David A. Finley, Nathaniel J. Fisch, Yasuo Fukui, Miguel A. Furman, Tony A. Gabriel, Raphael Galea, Juan C. Gallardo, Roland Garoby, Alper A. Garren, Stephen H. Geer, Simone Gilardoni, Andreas J. Van Ginneken, Ilya F. Ginzburg, Romulus Godang, Maury Goodman, Michael R. Gosz, Michael A. Green, Peter Gruber, John F. Gunion, Ramesh Gupta, John R Haines, Klaus Hanke, Gail G. Hanson, Tao Han, Michael Haney, Don Hartill, Robert E. Hartline, Helmut D. Haseroth, Ahmed Hassanein, Kara Hoffman, Norbert Holtkamp, E. Barbara Holzer, Colin Johnson, Rolland P. Johnson, Carol Johnstone, Klaus Jungmann, Stephen A. Kahn, Daniel M. Kaplan, Eberhard K. Keil, Eun-San Kim, Kwang-Je Kim, Bruce J. King, Harold G. Kirk, Yoshitaka Kuno, Tony S. Ladran, Wing W. Lau, John G. Learned, Valeri Lebedev, Paul Lebrun, Kevin Lee, Jacques A. Lettry, Marco Laveder, Derun Li, Alessandra Lombardi, Changguo Lu, Kyoko Makino, Vladimir Malkin, D. Marfatia, Kirk T. McDonald, Mauro Mezzetto, John R. Miller, Frederick E. Mills, I. Mocioiu, Nikolai V. Mokhov, Jocelyn Monroe, Alfred Moretti, Yoshiharu Mori, David V. Neuffer, King-Yuen Ng, James H. Norem, Yasar Onel, Mark Oreglia, Satoshi Ozaki, Hasan Padamsee, Sandip Pakvasa, Robert B. Palmer, Brett Parker, Zohreh Parsa, Gregory Penn, Yuriy Pischalnikov, Milorad B. Popovic, Zubao Qian, Emilio Radicioni, Rajendran Raja, Helge L. Ravn, Claude B. Reed, Louis L. Reginato, Pavel Rehak, Robert A. Rimmer, Thomas J. Roberts, Thomas Roser, Robert Rossmanith, Roman V. Samulyak, Ronald M. Scanlan, Stefan Schlenstedt, Peter Schwandt, Andrew M. Sessler, Michael H. Shaevitz, Robert Shrock, Peter Sievers, Gregory I. Silvestrov, Nick Simos, Alexander N. Skrinsky, Nickolas Solomey, Philip T. Spampinato, Panagiotis Spentzouris, R. Stefanski, Peter Stoltz, Iuliu Stumer, Donald J. Summers, Lee C. Teng, Peter A. Thieberger, Maury Tigner, Michael Todosow, Alvin V. Tollestrup, Yağmur Torun, Dejan Trbojevic, Zafar U. Usubov, Tatiana A. Vsevolozhskaya, Yau Wah, Chun-xi Wang, Haipeng Wang, Robert J. Weggel, K. Whisnant, Erich H. Willen, Edmund J. N. Wilson, David R. Winn, Jonathan S. Wurtele, Vincent Wu, Takeichiro Yokoi, Moohyun Yoon, Richard York, Simon Yu, Al Zeller, Yongxiang Zhao, Michael S. ZismanGet full text
Published 2003-08-01
Article -
896by Christiane Hilger, Kyra Swiontek, Jörg Fischer, François Hentges, Christiane Lehners, Martine Morisset, Bernadette Eberlein, Tilo Biedermann, Markus Ollert, Sabrina Wildner, Teresa Stemeseder, Regina Freier, Peter Briza, Roland Lang, Eva Batanero, Mayte Villalba, Jonas Lidholm, Thomas Hawranek, Fatima Ferreira, Hans Brandstetter, Gabriele Gadermaier, Philippe Moingeon, Rachel Groeme, Julien Bouley, Véronique Bordas, Maxime Le Mignon, Laetitia Bussières, Aurélie Lautrette, Laurent Mascarell, Vincent Lombardi, Véronique Baron-Bodo, Henri Chabre, Thierry Batard, Emmanuel Nony, Karine Marafigo De Amicis, Alexandra Sayuri Watanabe, Daniele Danella Figo, José Roberto Aparecido Dos Santos-Pinto, Mario Sergio Palma, Fabio Fernandes Morato Castro, Jorge Kalil, Therese Wohlschlager, Fatima Ferreira-Briza, Keity Souza Santos, Margaretha Faber, Athina Van Gasse, Vito Sabato, Margo M. Hagendorens, Chris H. Bridts, Luc S. De Clerck, Araceli Diaz Perales, Didier Ebo, Petra Zavadakova, Aurélie Buchwalder, Fabien Rebeaud, Iwan Märki, Barbara Gepp, Nina Lengger, Christian Möbs, Wolfgang Pfützner, Christian Radauer, Barbara Bohle, Clovis Eduardo Galvao, Jose Roberto Aparecido Santos-Pinto, Christian Schwager, Skadi Kull, Frauke Schocker, Jochen Behrends, Wolf-Meinhard Becker, Uta Jappe, Carla Mastrorilli, Salvatore Tripodi, Carlo Caffarelli, Riccardo Asero, Arianna Dondi, Giampaolo Ricci, Carlotta Povesi Dascola, Elisabetta Calamelli, Andrea Di Rienzo Businco, Annamaria Bianchi, Tullio Frediani, Carmen Verga, Iride Dello Iacono, Diego Peroni, Giuseppe Pingitore, Roberto Bernardini, Paolo Maria Matricardi, Heidi Hofer, Claudia Asam, Michael Hauser, Martin Himly, Christof Ebner, Pierrick Lemoine, Karine Jain, Kathy Abiteboul, Monica Arvidsson, Sabina Rak, Inês Mota, Filipe Benito Garcia, Angela Gaspar, Cristina Arêde, Susana Piedade, Graça Sampaio, Graça Pires, Luís Miguel Borrego, Cristina Santa-Marta, Mário Morais-Almeida, Florin-Dan Popescu, Mariana Vieru, Florin-Adrian Secureanu, Rosa Anita Rodrigues Fernandes, Isabel Carrapatoso, Raquel Gomes, Celso Pereira, Ana Todo-Bom, María Cecilia Martín Fernández De Basoa, Javier Barrios Regio, Juan De Castro Cordova, Antón Fernández Ferreiro, Olympia Tsilochristou, Serena Perna, Alina Schwarz, Alexander Rohrbach, Antonio Cappella, Laura Hatzler, Carl-Peter Bauer, Ute Hoffmann, Johannes Forster, Fred Zepp, Antje Schuster, Raffael D’amelio, Ulrich Wahn, Thomas Keil, Susanne Lau, Pol André Apoil, Claire Mailhol, Anne Broué-Chabbert, Agnès Juchet, Alain Didier, Elodie Carrer, Thomas Lanot, Antoine Blancher, Almedina Kurtaj, Christoph Hillebrand, Gerda Fichtinger, Martin Danzer, Christian Gabriel, Theresa Thalhamer, Sandra Scheiblhofer, Josef Thalhamer, Richard Weiss, Martin Wolf, Ulrike Pichler, Teresa Twaroch, Hidenori Yokoi, Toshiro Takai, Alain Didierlaurent, Adriano Mari, Heidrun Behrendt, Angela Neubauer, Frank Stolz, Fátima Ferreira, Michael Wallner, Sara Carvalho, Tatiana Lourenço, Joana Cosme, Fátima Cabral Duarte, Amélia Spínola Santos, Ana Célia Costa, Manuel Pereira Barbosa, Eva Klinglmayr, Bettina Schweidler, Lisa Lueftenegger, Stephanie Moser, Patrick Doppler, Gertie J. Oostingh, Arne Bathke, Joerg Zumbach, Petr Panzner, Martina Vachova, Tomas Vlas, Marek Maly, Daniela Posa, Stephanie Hofmaier, Philippe Stock, Linus Grabenhenrich, Kuan-Wei Chen, Yvonne Resch, Susanne Vrtala, Rudolf Valenta, Tamar Abramidze, Nino Lomidze, Maia Gotua, Austeja Dapkeviciute, Ruta Einikyte, Jolita Norkuniene, Laima Skrickiene, Asta Miskiniene, Violeta Kvedariene, Maximilian Schiener, Carmen Moreno-Aguilar, Gunilla Pietsch, Mareike Mc Intyre, Lea Schwarze, Dennis Rußkamp, Edzard Spillner, Ulf Darsow, Carsten Schmidt-Weber, Simon Blank, Cyril Longé, Andrea Brazdova, Jean-Louis Brunet, Claire Schwartz, Bruno Girodet, François Lavaud, Joelle Birnbaum, Nhân Pham Thi, Magalie Duchateau, Julia Chamot-Rooke, Laurence Guilloux, Marie-Ange Selva, Rémy Couderc, Hélène Sénéchal, Jean-Pierre Sutra, Pascal Poncet, Steffen Augustin, Linda Pump, Martin Wald, Thomas Eichhorn, Frank Fischer, Christoph Willers, Michaela Miehe, Melanie Plum, Sara Wolf, Frederic Jabs, Tim Raiber, Frank Bantleon, Henning Seismann, Thilo Jakob, Danijela Apostolovic, Anh Thu Tran, Sara Sanchez-Vidaurre, Tanja Cirkovic Velickovic, Maria Starkhammar, Carl Hamsten, Marianne Van Hage, Pawel Dubiela, Piotr Humeniuk, Sabine Pfeifer, Merima Bublin, Tomasz Borowski, Karin Hoffmann-Sommergruber, Martie C. M. Verschuren, Shanna Bastiaan-Net, Defien Depoortere, Kay Foetisch, Stephan Scheurer, Harry J Wichers, Theo Noij, Nikki M.E. Van Uden, Karel Vandenberghe, Harry J. Wichers, Theo H. M. Noij, Anargyros Roulias, Maria Alejandra Parigiani, Linda Ahammer, Sarina Grutsch, Martin Tollinger, Raquel Moya, Mª Angeles López-Matas, Raquel Reyes, Jerónimo Carnés, Colette Larré, Hélène Rogniaux, Roberta Lupi, Sandra Denery-Papini, Isabel Maria Pablos, Stephanie Eichhorn, Yoan Machado, Jung-Won Park, Naveen Arora, Stefan Vieths, Charlene Tanaka, Florence Pineau, Martine Drouet, Etienne Beaudouin, Susan Altenbach, Hamza Mameri, Chantal Brossard, Jean Charles Gaudin, Denise Anne Moneret-Vautrin, Evelyne Paty, Olivier Tranquet, Stefania Masci, Denise-Anne Moneret-Vautrin, Arnd Petersen, Marisa Böttger, Sandra Rennert, Susanne Krause, Martin Ernst, Thomas Gutsmann, Johann Bauer, Buko Lindner, Stef Koppelman, Shyamali Jayasena, Dion Luykx, Erik Schepens, Govardus De Jong, Tom Isleib, Julie Nordlee, Joe Baumert, Steve Taylor, Soheila Maleki, Chiara Palladino, Sofía Sirvent, Alba Angelina, Thomas Eiwegger, Oscar Palomares, Heimo Breiteneder, Mathilde Claude, Grégory Bouchaud, Marie Bodinier, Robin Korte, Julia Bräcker, Jens Brockmeyer, Rie Satoh, Reiko Teshima, Angelika Tscheppe, Dieter Palmberger, Reingard Grabherr, Marianne Raith, Linda Sonnleitner, Doris Zach, Konrad Woroszylo, Margit Focke-Tejkl, Herbert Wank, Thorsten Graf, Annette Kuehn, Ines Swoboda, Sara Huber, Fabienne Gay-Crosier, Dominika Polak, Birgit Nagl, Claudia Kitzmüller, Nazanin Samadi, Rene Geyeregger, Beatrice Jahn-Schmid, Ariel Gomez, Jaana Haka, Liisa Hattara, Marika Heikkinen, Merja H Niemi, Juha Rouvinen, Petri Saviranta, Pekka Mattila, Kristiina Takkinen, Marja-Leena Laukkanen, Isabel Pablos, Bianca Kastner, Mira Silar, Julij Selb, Rok Kogovsek, Mitja Kosnik, Peter Korosec, Leticia Pestana, Alcinda Campos Melo, Ana Mendes, Maria Elisa Pedro, Maria Conceição Pereira Santos, Françoise Bienvenu, Claire Goursaud, Lorna Garnier, Sandrine Jacquenet, Michaël Degaud, Sébastien Viel, Annick Barre, Pierre Rougé, Jacques Bienvenu, Joana Vitte, Amel Bensalah, Isabelle Cleach, Laurent Mousseau, Chantal Agabriel, Valérie Liabeuf, Joëlle Birnbaum, Jean-Louis Mège, James Gardner, Minal Gandhi, Harsha Kariyawasam, Giuseppina Rotiroti, Frederico Regateiro, Emília Faria, Johannes Martin Schmid, Ronald Dahl, Hans Juergen Hoffmann, Letícia Pestana, Diana Silva, Teresa Vieira, Ana Maria Pereira, André Moreira, Luís Delgado, Sara Prates, Cátia Alves, Elena Finelli, Paula Leiria Pinto, Bárbara Kong Cardoso, Cíntia Cruz, Filipa Semedo, Elza Tomaz, Filipe Inácio, Santanu Maity, Ivona Baricevic-Jones, Justin T. Marsh, Phil E. Johnson, Anuradha Balasundaram, Anya-May Hope, Aafke Taekema, Angela Simpson, Aida Semic-Jusufagic, E. N. Clare Mills, Gourdon Dubois Nelly, Sellam Laetitia, Pereira Bruno, Michaud Elodie, Messaoudi Khaled, Evrard Bertrand, Fauquert Jean-Luc, Richard E. Goodman, Elena Rodríguez Plata, Luis Amaral, Borja Bartolomé, Alice Coimbra, Jose L Placido, Carmen Saviana Ganea, Carol Ann Costello, Martin Sorensen, Clare Mills, Adrian Rogers, Aage Otherhals, Tanja Kalic, Isabella Ellinger, Eva Waltl, Verena Niederberger-Leppin, Dawid Szczepankiewicz, Ewa Pruszynska-Oszmalek, Marek Skrzypski, Krzysztof W. Nowak, Aleksandra Szczepankiewicz, Gwang-Cheon Jang, Iva Markovic, Andreas Borowski, Tina Vetter, Andreas Wohlmann, Michael Kuepper, Karlheinz Friedrich, Ibon Eguiluz Gracia, Anthony Bosco, Ralph Dollner, Guro Reinholt Melum, Anya C Jones, Maria Lexberg, Patrick G Holt, Espen Sønderaal Bækkevold, Frode Lars Jahnsen, Paulina Sobkowiak, Marta Rachel, Beata Narozna, Dorota Jenerowicz, Witold Swiatowy, Anna Breborowicz, Reinhard Nestelbacher, Hiroyuki FukuiGet full text
Published 2016-10-01
Article -
897
-
898
-
899
-
900by Abadier, R., Abramov, D., Adams, K., Adlakha, A., Aguilera Real, M.E, Ahuad Guerrero, R., Aizenberg, D., Akhtar, A., Al - Windy, N., Alexandre, J., Alings, A., Almeida Alvarado, J., Alpizar Salazar, M., Alvarez Lorio, C., Alvarisqueta, A., Alves da Costa, F.A, Amerena, J., Amuchástegui, M., Anand, I., Anauch, D., Anderson, K., Andrassy, P., Anker, S.D, Arden, C., Arikawa, M., Arora, R., Ascenção de Souza, J., Babapulle, M., Babuty, D., Backes, L.M, Bakhai, A., Balfour, P., Balsam, P., Banerjee, A., Barany, T., Barettella, M., Barringhaus, K., Bauersachs, J., Baum, S., Bazzoni Ruiz, A., Beck da Silva Neto, L., Begemann, A., Begg, A., Bellersen, L., Beltrame, J., Bensimhon, D., Berli, M., Berlingieri, J., Berneau, J.-B, Bernstein, R., Bhagwat, A., Bhargava, R., Bhatti, Z., Birkenfeld, A., Bocchi, E., Bocchi, E.A, Boehm, M., Böhm, M., Bonnefoy Cudraz, E., Bono, J., Boos, C., Bourgeois, R., Bourhaial, H., Bover Freire, R., Brabec, T., Bradley, P., Broome-Webster, C., Brueckmann, M., Brueckmann, M., Brunner-La Rocca, H.-P, Budassi, N., Budoff, M., Bui, H., Burianova, H., Busak, L., Bush, E., Butler, J., Butler, J., Caccavo, A., Calvo Vargas, C., Campos de Albuquerque, D., Campos, R., Canani, L.H, Carnero, G., Carr, K., Carrillo Calvillo, J., Carson, P., Cartasegna, L., Cereto Castro, F., Cervantes Escárcega, J.L, Cervinka, P., Challappa, K., Chehayeb, R., Chenot, F., Cheung, A., Cheung, D., Cho, H.-J, Cho, M.-C, Choi, D.-J, Choi, J.-O, Chopra, V., Chopra, V.K, Chrustowski, W., Chuquiure Valenzuela, E.J.J.R, Chuquiure, E., Cifkova, R., Clayton, T., Clifford, C., Cohen, A., Coller, J., Colombo Berra, F., Colombo, H., Colquhoun, D., Constance, C., Contreras, J., Cosmi, F., Costa-Vitali, A., Cox, J., Cui, H., Curnew, G., Cymerman, K., Da Silveira, J., Dab, R., Danilowicz-Szymanowicz, L., Darius, H., Dauber, I., de Freitas Zerbini, C.A, de la Fuente Galán, L., de Moura Xavier Moraes Junior, J.B, de Souza Neto, J.D, De Souza Paolino, B., de Souza, W., De Sutter, J., De Vuyst, E., Debinski, M., Debonnaire, P., Delarche, N., Delgado Jiménez, J.F, Delgado, R., den Hartog, F.R, Deswal, A., Dhingra, N.K, Dijkmans, P., Dion, D., Djamson, A., Doehner, W., Doi, M., Donahoe, S., Dong, Y., Dorsel, T., Drelich, G., Dubois-Rande, J.-L, Duncan, P., Düngen, H.-D, Dunlap, S., Dupont, M., Durdil, V., Dy, J., East, C., Ebert, H.-H, Ebrahimi, R., Echeverri Rico, J., Ellis, B., EMPEROR-Reduced trial committees and investigators, Esposito, G., Facta, A., Faghih, M., Fajardo Campos, P., Falkowski, S., Fan, Z., Fedele, F., Ferdinand, K., Fernandez Moutin, M., Fernandez, A., Ferreira, J.P, Ferreira, J.P, Fiala, T., Fialkow, J., Fil, W., Filippatos, G.S, Finimundi, H.C, Firek, B., Foldyna, D., Forys, J., Franco Hirakawa, T., Franssen, C., Freston, J., Frey, N., Friart, A., Friedman, K., Fucili, A., Fujinaga, H., Fujino, Y., Fukui, K., Fukumoto, Y., Furutani, Y., Galinier, M., Galve Basilio, E., Garcia-Moll Marimon, X., Gazmuri, R., Genovese, S., Genth-Zotz, S., George, J., Ghaisas, N.K, Ghanem, A., Giannetti, N., Ginel, M., Girerd, N., Glenny, J., Goldberg, R., Gomes, F.L, Gómez, J.J, Gonçalves Mello, Y., Gonçalves, G., González Juanatey, J.R, Gordon, G., Green, J., Greenberg, B., Greene, T., Groutars, R., Grover-McKay, M., Grzybowski, J., Guo, X., Gupta, A., Guzman, L., Haas, M., Habib, G., Hamilton, A., Han, S.H, Han, X., Handoko, L., Harris, B., Hartleib, M., Hasbani, E., Hashizume, T., Hauptman, P., Heffernan, M., Hegde, V., Heitzer, T., Helfenstein Fonseca, F.A, Hernandes, M., Hernandez Herrera, C., Herre, J., Herzog, W., Hiasa, G., Hill, L., Himi, T., Hirabayashi, K., Hodsden, J., Hominal, M., Hong, M., Hong, S.K, Hoogslag, P., Hori, H., Hubac, J., Huynh, T., Ichikawa, M., Ide, T., Illescas Díaz, J., Imamaki, M., Ince, H., Inoko, M., Inoue, S., Ishiki, R., Isnard, R., Iteld, B., Jaffrani, N., Jamal, W., Jani, S., Janik, A., Janssens, S., Januzzi, J., Januzzi, J.L, Jarmukli, N., Jenkins, G., Jeong, J.-O, Jerabek, O., Jiang, X., Jobbe Duval, A., Juanatey, J.R.G, Jurowiecki, J., Kadokami, T., Kahali, D., Kalinka, A., Kamel, H., Kancz, S., Kang, S.M, Kania, G., Kaplowitz, N., Karim, A., Kashyap, J., Kasprzak, M., Kataoka, T., Kato, R., Kaul, S., Kaul, U., Kawai, Y., Kawamitsu, K., Kazatani, Y., Kazemi, N., Kemala, E., Kerr Saraiva, J.F, Khanoyan, P., Khaykin, Y., Khouri, S., Khouzam, R., Kietselaer, B., Kijima, Y., Kim, D.-S, Kim, G., Kim, J.-J, Kim, M.H, Kindsvater, S., Kinoshita, M., Kiss, R.G, Kline, G., Kobayashi, J., Kobayashi, K., Koc, R., Koda, M., Koenyves, L., Koga, T., Koizumi, T., Kok, W.E.M, Komajda, M., Komarlu, S., Koneru, S., Kong, X., König, W., Konstam, M.A, Koren, M., Kostner, K., Kotha, P., Kothari, Y., Kouz, S., Kragten, J.A, Krakowiak, B., Krol, M., Krupicka, J., Kubota, T., Kujawiak, M., Kus, W., La Rocca, H.P.B, Labin, I., Lakatos, F., Lam, C., Lam, C.S.P, Lavoie, A., Lavoie, J.-P, Leães, P.E, Leblanc, M.-H, Lees, K.R, Leithe, M., Lemke, B., Leon de la Fuente, R.A, Leone, A., Lesko, M., Lewis, J., Lewis, N., Li, S., Li, Y., Liberman, A., Licka, M., Lin, J., Linhart, A., Linssen, G.C.M, Lip, G., Littlefield, R., Llamas Esperon, G., Lobo Márquez, L., Lombardo, D., Lonn, E., Lopez Alcocer, I., López-Sendón, J.L, Lu, S., Lubelsky, B., Ludka, O., Lupovitch, S., Luquez, H., Ma, J., MacNevin, R., Madej, A., Maeno, K., Mahal, S., Maia, L., Maier, L., Majul, C., Malhotra, V., Malik, A., Mandal, S., Manenti, E.R, Manita, M., Manito Lorite, N., Mann, J., Mansilla, M., Marques, V., Maruyama, Y., Marx, N., Matoltsy, A., Matsubara, H., Matsumoto, T., Matsumura, T., Matsunaga, T., Matsuoka, S., Mazur, S., Mazzone, C., McCullough, P., McGrew, F., McKelvie, R., McLaurin, B., McMillan, E., Mehta, A., Mehta, C., Mehta, V., Menck, N., Menzel, F., Merkely, B., Michalski, P., Miekus, P., Mikhalkova, D., Miklik, R., Miller, A., Miller, G., Mirek-Bryniarska, E., Mirza, Z., Miyagi, N., Moises Azize, G., Momiyama, Y., Monhart, Z., Mori, M., Mullasari, A., Mumma, M., Munuswamy, K., Murray, C., Musial, W., Na, J.O, Nagy, A., Nagy, L., Najenson, M., Nakamura, T., Nakata, A., Nakayama, K., Nallasivan, M., Nanasato, M., Nani, S., Nanna, M., Napoli, M., Needell, J., Nelson, W., Neuenschwander, F.C, Neutel, J., Neves Mancuso, F.J, Nguyen, V., Nicholls, S., Nickenig, G., Noori, E., Nordaby, M., Noronha, L., Noya Rabelo, M.M, O'Brien, T., Ogimoto, A., Oguri, M., Oishi, S., Oku, K., Okuhara, K., Olbrich, H.-G, Ono, Y., Onwuanyi, A., Oomman, A., Otomo, K., Packer, M., Packer, M., Padilla Padilla, F.G, Paladino, L., Palmer, M., Pan, Y., Pandey, A., Paraschos, A., Parhofer, K.G, Pascual Figal, D., Paukman, L., Peart, B., Pedersen, T.R, Pehrson, S., Peil, B., Peng, D., Pereira Dutra, O., Perez de Arenaza, D., Pérez de Juan Romero, M., Perna, E., Perrone, S., Peruga, J., Pesant, Y., Peters, R., Petrie, J., Picard, F., Piesiewicz, W., Pina, I., Pinney, S., Piskorz, D., Pliamm, L., Pocock, S., Pocock, S.J, Podolec, P., Podpera, I., Ponikowski, P., Post, J., Potler, A., Potu, R., Poy, C., Precoma, D., Price, D., Prior, D., Prosecky, R., Proskynitopoulos, N., Prull, M., Quintana, O., Rabinstein, A., Raczak, G., Radvan, M., Radwan, K., Rama, B., Rao, V., Rassi, S., Rastogi, V., Rauch-Kroehnert, U., Reis, G., Rensing, B.J.W.M, Resk, J., Ribas Fortes, J.A, Ricci, J., Rieker, W., Rinde-Hoffman, D., Rodrigues Bacci, M., Rodriguez Briones, I., Rosano, G., Rosenstock, J., Roubille, F., Saint-Jacques, H., Sai-Sudhakar, C., Saito, T., Sakagami, S., Salacata, A., Saliba, L.A, Salomone, O., Saltzberg, M., Salvioni, A., Sampaio, C.R, Sangrigoli, R., Sanmartín Fernández, M., Santos, F., Saporito, W., Sarens, T., Sarnighausen, H.-E, Sassone, S., Sato, Y., Sattar, N., Sattar, N., Sauer, A., Sauter, J., Savard, D., Saxena, M., Schellong, S., Scherillo, M., Schmedtje, J., Schulze, C.P, Scirica, B., Sekino, H., Senaratne, M., Senni, M., Seronde, M.-F, Serota, H., Sessa, H., Shah, B., Shah, P., Shah, S., Shankar, J., Shen, A., Shibata, T., Shimizu, M., Shin, J.-H, Shinozaki, T., Sicer, M., Silva Enciso, J., Simões, M.V, Simon, G., Skoczylas, G., Skonieczny, G., Skopicki, H., Smith Casabella, T., Smits, P., Song, Y., Spiegelman, J., Spinar, J., Spyra, J., Squire, I., Stania, K., Steiner, T., Stellbrink, C., Stevens, G., Straatman, L., Sugiyama, H., Sun, Y., Sun, Z., Suwa, M., Suzuki, T., Sverdlov, A., Swiggum, E., Sydo, T., Szachniewicz, J., Szakal, I., Szolnoki, E., TaddeI, S., Taddi, S., Taguchi, S., Tahirkheli, N., Takahashi, N., Takaishi, A., Takaishi, H., Tallaj, J., Tang, Q., Teerlink, J., Timmermans, P., Tolerico, P., Toma, M., Tomasevic, D., Toth, K., Travill, C., Trichon, B., Troisfontaines, P., Troquay, R., Tsivgoulis, G., Tsuboi, H., Tsujiyama, S., Tsunoda, R., Tsutsui, H., Tyrrell, B., Uehara, H., Ujeyl, A., Urata, H., Uriel, N., Vaclavik, J., Vaddadi, G., Valle Molina, L., van Alem, A.P, van Bergen, P.F.M.M, Van De Borne, P., Van de Wal, R., van de Wetering, M., Van der Meer, P., van Heerebeek, L., van Stralen, R., Vandekerckhove, H., Vasconcellos, E., Velasco Sanchez, R., Verma, S., Verma, S., Vervoort, G., Vesely, J., Vest, A., Vidotti, M., Vieira Moreira, M., Vieira Nascimento, C., Vijan, V., Vijayakrishnan, R., Villaça Guimarães Filho, F., Villarreal, R., Virani, S., Vivo, R., Vodnansky, P., Volpe, M., Vomacka, Z., von Haehling, S., Vora, K., Vorobcsuk, A., Wada, A., Wang, X., Wang, Z., Wanner, C., Watanabe, N., Watanabe, Y., Weidemann, F., Weintraub, N., Welker, J., Welty, F.K, West, S., Westendorp, I.C.D, Wilke, A., Winkelmann, B., Wojewoda, P., Wong, J., Woodhouse, S., Wozakowska-Kaplon, B., Xu, X., Yagi, M., Yamamoto, H., Yan, J., Yang, G., Yao, L., Yao, Y., Yao, Z., Yasaka, Y., Ye, J., Yilmaz, A., Yin, Y., Yonezawa, K., Yoo, B.-S, Yoshida, Y., Yoshitama, T., Yousef, Z., Yousuf, K., Yu, J., Yuan, Z., Yuda, S., Yung, D., Zacà, V., Zaha, V., Zaidman, C., Zannad, F., Zannad, F., Zeman, K., Zhai, A., Zhang, J., Zhang, N., Zhang, X., Zhang, Y., Zheng, Y., Zheng, Z., Zhou, J., Zhu, J., Zieroth, S., Zilahi, Z., Zmuda, W., Zurakowski, A.View Fulltext in Publisher
Published 2022
Article